Dziennik Gazeta Prawana logo

"Mama i ja" – Barbra Streisand znów to zrobiła

8 marca 2013, 09:06
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mama i ja
Mama i ja/Media
Z pewnością nie jest to film dla tych widzów, którzy na temat Barbry Streisand podzielają opinię twórców "South Parku". Tam piosenkarka i aktorka pojawiła się w tym serialu już w pierwszym sezonie pod postacią potwora Mecha-Streisand, niszcząc tytułowe miasteczko.

No więc, jeśli rozbawił was ten epizod (Barbry Streisand zdecydowanie nie rozbawił), komedię "Mama i ja" będziecie pewnie omijać szerokim łukiem. Streisand gra bowiem pierwszą od 16 lat główną rolę (w drugiej i trzeciej części "Poznaj mojego tatę" pojawiała się tylko na drugim planie). Powrót na wielki ekran z pewnością się opłacał – aktorka dostała od razu nominację do Złotej Maliny.

W filmie Anne Fletcher (która ma na koncie tak wątpliwe przeboje jak "27 sukienek" oraz "Narzeczony mimo woli") wielka Barbra wciela się w matkę niejakiego Andy'ego (Seth Green), której od lat z synkiem nie po drodze. Targany wyrzutami sumienia mężczyzna zabiera więc mamę w podróż wzdłuż Ameryki. On co prawda próbuje przy okazji sprzedawać wynaleziony przez siebie ekologiczny płyn do czyszczenia, ale to próba wyjaśnienia rodzinnych konfliktów okaże się w tej podróży najważniejsza.

Film wchodzi do kin bez pokazu prasowego, ale opinie amerykańskich krytyków i wspomniana malinowa nominacja nie zwiastują przedniej zabawy.

MAMA I JA | USA 2012 | reżyseria: Anne Fletcher | dystrybucja: UIP | czas: 95 min

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj