– Anjelica Huston jest prawdziwą przyjaciółką zwierząt – powiedziała Wendy Wegner, rzeczniczka PETA, organizacji walczącej o prawa zwierząt. – Jest idealną kandydatką do tytułu osoby roku 2012 – dodała.

Reklama

Dzięki działaniom aktorki, kilkanaście największych agencji reklamowych w Stanach Zjednoczonych zmieniło swoją politykę traktowania zwierząt na planie zdjęciowym. Anjelica Huston użyczyła swojego głosu serii nagrań wideo, ukazujących cierpienia, na jakie narażone są szympansy, tak chętnie zatrudniane przez rozmaite firmy handlowe do promowania ich produktów. Starania aktorki przyniosły wymierny skutek, czym zasłużyła sobie na najważniejsze wyróżnienie ze strony PETA. Tym samym zdobywczyni Oscara dołączyła do grona laureatów z ubiegłych lat, takich jak aktorka komediowa i prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres czy były prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill Clinton.

Anjelica Huston, którą obecnie można oglądać w serialu muzycznym "Smash" w mijającym roku wypowiadała się także przy każdej nadarzającej się okazji przeciw używaniu naturalnych futer przez najznamienitszych projektantów, mimo iż w przeszłości sama nosiła eleganckie okrycia z norek i lisów.