Pattinson wystawił już nawet na sprzedaż swoją posiadłość w Mieście Aniołów, którą nabył wraz ze swoją byłą partnerką. – Robert sprzedaje swój dom w Los Angeles, nie tylko dlatego, że ma z nim związane wspomnienia, o których chce zapomnieć, ale również ze względu na to, że ma dość Hollywood. Poza tym marzy o tym, by w końcu wszystko zacząć na nowo, a tak naprawdę w Los Angeles nigdy mu się nie podobało. Jak Kristen miała zdjęcia w Londynie, wykorzystywał każdy moment, by móc się do niej wyrwać. On po prostu kocha Wielką Brytanię – powiedział znajomy aktora.

Reklama

Gwiazdor "Zmierzchu" ma wprawdzie przyjaciół w L.A., ale bardzo tęskni za Londynem i dlatego zdecydował się na przeprowadzkę. – Rodzina nie wywiera na nim żadnej presji i ciągle powtarza, że jak będzie chciał wrócić do domu, to przyjmą go z otwartymi rękoma – dodał przyjaciel gwiazdy.

Robert Pattinson po ukończeniu szkoły średniej zadebiutował na kinowym ekranie w melodramacie kostiumowym "Targowisko próżności". Pojawił się potem w telewizyjnym dramacie sensacyjno-przygodowym fantasy "Klątwa pierścienia". Popularność przyniósł mu film "Harry Potter i Czara Ognia", w którym zagrał postać Cedrika Diggory'ego. Trzy lata później wystąpił w adaptacji światowego bestsellera pod tytułem "Zmierzch" wcielając się w Edwarda Cullena.