Film "Ted" przedstawia historię mężczyzny (Mark Wahlberg), który nie wyrósł z dziecięcego przywiązania do pluszowego misia. Pewnego dnia zabawka ożywa. Pluszak nie należy jednak do najgrzeczniejszych i przysporzy właścicielowi wielu kłopotów.

Reklama

Oczko niżej uplasowała się druga nowość zestawienia "Magic Mike". Obraz inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Channinga Tatuma, który w wieku 19 lat zaczynał karierę jako męski striptizer na Florydzie, przyniósł 39,2 miliona dolarów.

Trzeci debiut top 10 to "Madea's Witness Protection" z wynikiem 26,4 miliona dolarów i czwartą lokatą. Bohaterem filmu Tylera Perry'ego jest inwestor, którego firma bankrutuje z powodu defraudacji. Musi opuścić swój dom i wraz z rodziną w ramach programu ochrony świadków ukryć się w domu ciotki Madei.

Ostatnia nowość to "People Like Us" – historia młodego mężczyzny (Chris Pine), który po śmierci ojca dowiaduje się, że ma siostrę (Elizabeth Banks). Zgodnie z testamentem zmarłego, bohater zobowiązany jest dostarczyć jej część odziedziczonych pieniędzy. Film Aleksa Kurtzmana przyniósł 4,31 miliona dolarów zysku.

1. "Ted" - 54,1 miliona dolarów
2. "Magic Mike" - 39,2 miliona dolarów
3. "Merida waleczna" - 34 miliony dolarów
4. "Madea's Witness Protection" -
26,4 miliona dolarów
5. "Madagaskar 3" - 11,8 miliona dolarów
6. "Abraham Lincoln: Łowca wampirów" -
6 milionów dolarów
7. "Prometeusz" - 4,92 miliona dolarów
8. "Moonrise Kingdom" - 4,87 miliona dolarów
9. "Królewna Śnieżka i łowca" - 4,87 miliona dolarów
10. "People Like Us" - 4,31 miliona dolarów