W animacji "Roman Barbarzyńca" Tatiana wcieli się w Wenerys – królową Amazonek. – Gdy usłyszałam, że jest propozycja podłożenia głosu do bajki, bardzo się ucieszyłam, bo zawsze miałam na to ochotę. Królowa Amazonek to niesamowita postać. Gdyby psycholog miał na szybko stworzyć jej portret psychologiczny, to parę dziwnych punktów by się tam znalazło – mówi Tatiana Okupnik. – To kobieta bardzo energetyczna i silna z nieokiełznanymi namiętnościami. To była bardzo fajna przygoda – dodaje.

Reklama

Także dla Czesława Mozila, który użyczy głosu towarzyszowi Romana – bardowi Wszaskierowi, dubbing był interesującym wyzwaniem. – Strasznie się cieszę. To było wielkie przeżycie. Uwielbiam mojego bohatera. Jego ideologia, polityka i spojrzenie na świat bardzo mi się podoba. Jestem przekonany, że ja i Wrzaskier piszemy historię polskiej bajki – powiedział Czesław Mozil.

"Roman Barbarzyńca" to duński animowany film przygodowy. Akcja filmu toczy się w krainie Wszechściemia, którą trzęsie plemię kulturystycznych barbarzyńców. Pewnego dnia jednak wskutek zdradzieckiej intrygi mieszkańcy tego państwa trafiają do niewoli księcia Zamordora, który pragnie objąć władzę nad całym światem. Na wolności w krainie Wszechściemia zostaje tylko jeden mieszkaniec. Jest nim wątły, zawsze uśmiechnięty Roman, który do tej pory był przedmiotem kpin wszystkich mieszkańców. Aby pomóc swoim krajanom, musi zebrać w sobie nadludzką siłę i odwagę.

"Roman Barbarzyńca" wejdzie do polskich kin już 20 lipca.