Film "The Hunger Games: Catching Fire" oparty będzie na drugim tomie trylogii fantasy Suzanne Collins. Książka w Polsce została wydana pod tytułem "W pierścieniu ognia". Tom opowiada o tym jak główni bohaterowie, Katniss i Peeta, przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk.

Reklama

W "The Hunger Games: Catching Fire" do swoich ról powrócą Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Lenny Kravitz, Elizabeth Banks, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Toby Jones i Woody Harrelson. Niedawno do obsady dołączyli Finnick Odair i Johanna Mason. Teraz o rolę Joanny, uczestniczki 75. zawodów i sojuszniczki głównej bohaterki, Katniss, ubiegają się Mia Wasikowska i Zoe Aggeliki. Za kamerą stanie Francis Lawrence. Scenariusz oparty jest na powieści Suzanne Collins.

Premierę filmu zaplanowano na 22 listopada 2013. Wasikowska ostatnio zagrała w filmie "Only Lovers Left Alive" Jima Jarmuscha.