Jena Malone pokonała w rywalizacji o kreację Mię Wasikowską oraz Zoe Aggeliki. Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale to na nią właśnie postanowili postawić twórcy filmu. Negocjacje związane z umową już trwają.

Reklama

"The Hunger Games: Catching Fire" oparte będzie na drugim tomie trylogii fantasy Suzanne Collins. Książka w Polsce została wydana pod tytułem "W pierścieniu ognia". Tom opowiada o tym jak główni bohaterowie, Katniss i Peeta, przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk. Joanna jest uczestniczką 75. zawodów i sojuszniczką głównej bohaterki, Katniss.

W filmie "The Hunger Games: Catching Fire" do swoich ról powrócą Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Lenny Kravitz, Elizabeth Banks, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Toby Jones i Woody Harrelson. Za kamerą stanie Francis Lawrence. Scenariusz oparty jest na powieści Suzanne Collins. Castingi jeszcze się nie skończyły, ale praca na planie ma rozpocząć się dopiero pod koniec lata lub już jesienią. Premierę filmu zaplanowano na 22 listopada 2013.