– Ostatnio zauważyłem, że więcej radości sprawia mi wcielanie się w trudne charaktery, role dramatyczne i nie do końca zdefiniowane. Mam na nie duży apetyt, dlatego zamierzam w przyszłości wybierać jedynie takie propozycje, które będą mnie rozwijać w tym kierunku – powiedział 43-letni aktor.

Reklama

Najbardziej chciałby zagrać rolę... psychopaty. – To najbardziej mnie kręci. Chciałbym wystąpić w filmie jako postać totalnie zakręcona, psychicznie chora – dodaje Will Smith.

W ciągu ostatnich czterech latach Smith wziął udział tylko w jednej produkcji – "Faceci w czerni III". – To prawda, że zniknąłem z ekranu. Dbałem w tym czasie przede wszystkim o rodzinę i rozwój dwójki dzieci - Jadena i Willow. Byłem bardziej ojcem, mężem i producentem, aniżeli aktorem – przyznał.

Will Smith to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Czternaście z dziewiętnastu filmów, w których zagrał osiągnęło międzynarodowe zyski w wysokości ponad 100 milionów dolarów każdy, natomiast kolejne cztery obrazy z jego udziałem wygenerowały zyski powyżej 500 milionów dolarów. Globalny dochód wszystkich filmów, w jakich wystąpił Smith wynosi ok. 5.7 miliardów dolarów.