W setną rocznicę katastrofy słynnego brytyjskiego liniowca, temat tragicznego rejsu "Titanica" znów wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie. Historia "niezatapialnego" liniowca, który rozbił się o górę lodową podczas swojego dziewiczego rejsu jest na tyle niezwykła, że pomimo upływu czasu wciąż rodzi domysły i wielkie emocje.

Reklama

W 1997 roku James Cameron przypomniał światu o tragicznym rejsie statku w swojej superprodukcji "Titanic". Film, który przyniósł sławę Leonardo Di Caprio i Kate Winslet, zdobył jedenaście Oscarów. Romantyczna historia Jacka i Rose na tonącym liniowcu przyniosła wtedy Cameronowi zysk w wysokości 1,84 miliardów dolarów.

W setną rocznicę katastrofy James Cameron wypuścił do kin trójwymiarową wersję swojego kinowego hitu - "Titanic 3D". Obraz przyniósł reżyserowi kolejne 190 milionów dolarów, a tym samym "Titanic" zarobił łącznie już ponad 2 miliardy dolarów.

Dotychczas tylko jeden film w historii kinematografii przekroczył zysk 2 miliardów dolarów i był to również obraz Camerona - "Avatar". Na chwilę obecną to on wciąż plasuje się na szczycie rankingu najbardziej kasowych, jednak "Titanic" i "Titanic 3D" mogą jeszcze ten rekord pobić.