– Czasem w życiu nie warto patrzeć za siebie, jednak pod wpływem dyskusji z Bobem Woodwardem (jednym z dwóch dziennikarzy "Washington Post", którzy nagłośnili skandal) rosło we mnie przekonanie, że nastał właściwy czas, by zbadać tamte historyczne wydarzenia i na ich podstawie dowiedzieć się czegoś o teraźniejszości – tłumaczy Robert Reford, który jest producentem i narratorem filmu.

Reklama

Tytuł dwugodzinnego dokumentu – "All the President's Men Revisited" – to aluzja do innego filmu, "Wszyscy ludzie prezydenta" (All the President's Men) Alana Pakuli z 1976 roku. Redford gra w nim dziennikarza, który wpada na trop afery Watergate.

Film przypomni wydarzenia, które doprowadziły do ujawnienia podsłuchów w siedzibie Partii Demokratycznej w budynku Watergate w 1972 roku i ostatecznie zmusiły ówczesnego prezydenta Richarda Nixona do ustąpienia, jednak nie poprzestanie na tym. Obraz ma zostać wzbogacony o nowe informacje, m.in. dekonspirację w 2005 roku informatora w sprawie Watergate, Marka Felta (ps. Głębokie Gardło), a także o wywiady z politykami i przedstawicielami świata mediów.

Premierowy pokaz "All the President's Men Revisited" zaplanowano na 2013 rok, na kanale Discovery.