"Gram agenta wydziału wewnętrznego, który jest bardzo ambitny i robi wszystko, żeby być najlepszym. Jest perfekcyjny i bardzo zacięty" - mówi o swojej postaci Michał Żebrowski, któremu partneruje bardziej doświadczony policjant... Daniel Olbrychski. "Ten scenariusz jest bardzo dobrze napisany. Eugeniusz Korin jest doświadczonym reżyserem teatralnym. Bardzo się cieszę, że gram w jego debiucie fabularnym" - powiedział PAP Life Daniel Olbrychski.

Reklama

W "Sępie" występują przede wszystkim mężczyźni, lecz na ekranie pojawią się także dwie piękne aktorki - grająca główną rolę kobiecą Anna Przybylska oraz Anna Dereszowska, która pojawi się w roli przesłuchiwanej...

"Scenariusz jest owiany wielką tajemnicą i nie wolno nam nic mówić poza bardzo ogólnymi rzeczami. Ta historia jest barwna i utkana z wielu istotnych fragmentów. Trzeba było uważnie czytać, żeby niczego nie przegapić" - powiedziała PAP Life Anna Dereszowska. "Rozmach produkcyjny tego filmu jest spektakularny. Myślę, że będzie się podobał" - powiedziała Dereszowska.

W thrillerze w reżyserii i według scenariusza Eugeniusza Korina nie zabraknie wartkiej akcji. "Producenci tego filmu chcą dać widzowi dobre kino akcji, takie, które wymaga naprawdę długotrwałego przygotowania" - powiedział Żebrowski, który na potrzeby tej roli schudł 10 kg. Aktor powiedział także, że nie zabraknie również wątku miłosnego... "Zagramy z Anią Przybylską szaleńczą i porywczą miłość" - powiedział Żebrowski.

W "Sępie" występują także m.in. Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Paweł Małaszyński, Andrzej Grabowski i Mirosław Baka. Zdjęcia trwają od 12 lipca, a ostatni klaps przewidziany jest na pierwsze dni września. Premiera odbędzie się w 2012 roku.