"4:13 do Katowic" to film akcji. Głównym bohaterem jest lekarz Artur (Robert Więckiewicz), który chce zemścić się na oprawcach swojej córki. O godzinie 4:13 na stacji Wrocław Główny wsiada do pociągu do Katowic. Zanim pociąg dotrze do celu, Artur planuje zabić człowieka.

Reklama

Zdjęcia do "4:13 do Katowic" rozpoczęły się pod koniec maja na Śląsku. Powstawały w Katowicach, Jaworznie, Chorzowie i Wrocławiu.

Twórcami filmu są jego reżyser i scenarzysta Andrzej Stopa oraz Piotr Kalkowski, odpowiedzialny m.in. za zdjęcia.

Film wyróżnia się użytymi przy jego produkcji środkami. Technologia trójwymiarowa jest tak istotna dla opowiadanej historii, że film będzie wyświetlany tylko w 3D. Według twórców, projekcja obrazu w 2D byłaby porównywalna do oglądania kolorowego filmu na czarno-białym telewizorze.

To jednak nie wszystkie nowości związane z tą produkcją. Planowane są bowiem także projekcje w kinach z systemem 5D, gdzie oprócz obrazu 3D i dźwięku przestrzennego, pojawiają się dodatkowe możliwości oddziaływania na zmysły widzów. Te efekty wciągają publiczność głęboko w akcję. Podczas pościgu będzie można poczuć m.in. podmuch wiatru na twarzy, deszcz czy drgania pędzącego samochodu.

Premiera filmu planowana jest na przełom sierpnia i września 2011 roku.

Media