Dziennik Gazeta Prawana logo

Tommy Lee Jones sprawiedliwy pośród bagien

14 czerwca 2011, 14:25
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tommy Lee Jones w filmie "Pościg we mgle"
Tommy Lee Jones w filmie "Pościg we mgle" /Media
Wbrew tytułowi Tommy Lee Jones nikogo nie ściga. Raczej podąża śladami seryjnego mordercy prostytutek. Jednocześnie rozwiązuje tajemnicę morderstwa sprzed 40 lat.

Przy okazji dochodzi do konfrontacji między nim a jego starym kumplem, lokalnym gangsterem (John Goodman). Wszystkie wątki mają wspólne dno. Film Francuza Bertranda Taverniera nominowany do nagrody Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie nie jest porywającą kryminalną opowieścią (choć opartą na dobrym kryminale Jamesa Lee Burke’a). Śledztwo toczy się powoli i bez większych zaskoczeń. Za to obraz uwodzi klimatem, aktorstwem i muzyką. Akcja rozgrywa się w bagnistym rejonie pod Nowym Orleanem po huraganie "Katrina". Na ekranie króluje wyciszony, skupiony Lee Jones, ale też Goodman, Peter Sarsgaard i Mary Steenburgen. Brakuje jednak tak dobrych scen, jak chociażby w "To nie jest kraj dla starych ludzi" i podkręcenia tempa jak w "Ściganym".

POŚCIG WE MGLE | USA, Francja 2008 | reżyseria: Bertrand Tavernier | dystrybucja: Kino Świat

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj