Dziennik Gazeta Prawana logo

"Baby są jakieś inne"? Zobaczymy we wrześniu

8 czerwca 2011, 11:48
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz na planie "Baby są jakieś inne"
Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz na planie "Baby są jakieś inne"/Media
Nowy film twórcy "Dnia świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", Marka Koterskiego, komedia "Baby są jakieś inne", trafi do kin 9 września - poinformował dystrybutor, Kino Świat. W obsadzie znajdą się m.in. Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz.

Film "Baby są jakieś inne" ma być "rozprawą ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn". To, "poza kwestiami politycznymi i ekologią, najważniejszy obecnie temat na świecie" – uważa reżyser.

Główni bohaterowie, dwaj mężczyźni grani przez Więckiewicza i Woronowicza, których łączy ekscytująca nocna wyprawa, będą dyskutować o płci pięknej, wymieniając gorzkie niekiedy, lecz jednocześnie zaprawione humorem uwagi. Koterski – podają dystrybutorzy – postępował zgodnie z cytatem ze Stephena Kinga: "Kobiety nie można żyć bez nich, nie można żyć z nimi".

Jak zapowiada reżyser, bohaterowie komedii będą dokonywać "obrony przez atak" "To odgryzanie się mężczyzn, wyraźnie słabszych i przegranych - zagonionych pod ścianę, w narożnik, do kąta. Gadają na baby krytycznie, sarkastycznie, agresywnie, oskarżająco, żarliwie" – opisuje postawę bohaterów twórca filmu.

Jedną z ról w "Babach" zagra syn reżysera, Michał Koterski.

Komedia powstała w Studiu Filmowym Kadr. W materiałach zapowiadających film, w rubryce: autor scenariusza, widnieje nazwisko Adam Miauczyński. To pseudonim obrany przez Koterskiego, a zarazem nawiązanie do pamiętnego bohatera jego poprzednich filmów. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj