O sprawie rozpisuje się czołowy brytyjski tabloid "Daily Mail". Dziennik wytyka słynnej aktorce, że w jednej ze scen do filmu "Your Highness" ("Wasza Wysokość") – obrazu balansującego między filmem kostiumowym a komedią fantasy – Natalie Portman znowu zastąpiła dublerka.

Reklama

Laureatka Oscara gra w tym filmie waleczną wojowniczkę, która w lesie czuje się jak w domu. I oto w scenie, w której niemal całkowicie naga Portman ma dać nura w lodowate wody jednego z jezior w okolicach Belfastu, musiała ją zastąpić dublerka.

Jak wytyka "Daily Mail", pochodząca z Ulsteru Caroline Davis, która zastąpiła gwiazdę a odważnej – a w każdym bądź razie niezbyt przyjemnej – scenie, dostała za swoje poświęcenie "jedynie 250 funtów". Sama zainteresowana nie czuje się jednak poszkodowana. "Jestem studentką aktorstwa, więc skoro była się szansa, by pojawić się na ekranie, zrobiłam to" – powiedziała Davis brytyjskiemu tabloidowi "The Sun".

Kwestia dublerek laureatki Oscara stała się szczególnie drażliwa po tym, jak 29-letnia tancerka American Ballet Theatre, Sarah Lane zarzuciła gwieździe, że niemal żadna ze scen, w których pokazana jest cała sylwetka aktorki w trakcie tańca, nie została zagrana przez Portman.