Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Robert Redford w roli na miarę Oscara, którego nie dostał [ZDJĘCIA]

6 sierpnia 2014, 13:00
Na ekranie przez półtorej godziny widzimy wyłącznie Roberta Redforda, jego łódkę i bezkresny ocean. Zdań pada zaledwie kilka – w przeciwieństwie do starego Santiago ze "Starego człowieka i morza" bezimienny bohater nie ma nikogo, komu mógłby powierzyć swoje myśli (nawet jeśli tym "kimś" u Hemingwaya był złowiony marlin)
Na ekranie przez półtorej godziny widzimy wyłącznie Roberta Redforda, jego łódkę i bezkresny ocean. Zdań pada zaledwie kilka – w przeciwieństwie do starego Santiago ze "Starego człowieka i morza" bezimienny bohater nie ma nikogo, komu mógłby powierzyć swoje myśli (nawet jeśli tym "kimś" u Hemingwaya był złowiony marlin) / AP / Daniel Daza
Oscarowy sukces "Grawitacji" zepchnął w cień film, który z powodzeniem mógłby zająć miejsce widowiska Alfonso Cuaróna. Ale "Wszystko stracone" – niskobudżetowe, skromne kino pozbawione promocyjnego i finansowego wsparcia wielkiej wytwórni – dostał zaledwie jedną nominację w trzeciorzędnej kategorii. Tymczasem o samotności, zagubieniu, niepewności, nadziei i rezygnacji mówi wiele więcej niż "Grawitacja". I wcale nie potrzebuje do tego kosmicznej metafory.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
J.C. Chandor recenzja Wszystko stracone Robert Redford DVD
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • tim
    2014-08-06 13:42
    A to dziwne w Katowicach jak najbardziej można go obejżeć :-))
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama