Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Pamięć absolutna" – Colin Farrell agentem mimo woli

1 września 2012, 10:42
"Na ironię zakrawa fakt, że film, w którym tyle mówi się o pamięci i zapominaniu, na każdym kroku przypomina jakiegoś ze swoich ekranowych poprzedników. Jest w nowej "Pamięci absolutnej" trochę z "Matriksa", "Incepcji", "Gwiezdnych Wojen", "Brazil", a nawet z "Tożsamości Bourne'a". Są ślady poprzednich adaptacji prozy Philipa K. Dicka; scenografia na przykład odsyła zarówno do "Blade Runnera", jak i "Raportu mniejszości". Co ciekawe: wbrew temu, co zapowiadał w wywiadzie reżyser, dostajemy też całkiem sporo z oryginalnej wersji Paula Verhoevena" (Jakub Popielecki, filmweb.pl)
"Na ironię zakrawa fakt, że film, w którym tyle mówi się o pamięci i zapominaniu, na każdym kroku przypomina jakiegoś ze swoich ekranowych poprzedników. Jest w nowej "Pamięci absolutnej" trochę z "Matriksa", "Incepcji", "Gwiezdnych Wojen", "Brazil", a nawet z "Tożsamości Bourne'a". Są ślady poprzednich adaptacji prozy Philipa K. Dicka; scenografia na przykład odsyła zarówno do "Blade Runnera", jak i "Raportu mniejszości". Co ciekawe: wbrew temu, co zapowiadał w wywiadzie reżyser, dostajemy też całkiem sporo z oryginalnej wersji Paula Verhoevena" (Jakub Popielecki, filmweb.pl) / Media / Michael Gibson
Na ekranach polskich kin jest już nowa wersja "Pamięci absolutnej" z Colinem Farrellem w roli głównej. Remake dzieła Paula Verhoevena na świecie zbiera bardzo różne recenzje – prominentny krytyk amerykański Roger Ebert ocenił film wysoko, ale przeważają noty średnie bądź słabe. Serwis Rotten Tomatoes na podstawie ponad 70 recenzji przyznał megaprodukcji Lena Wisemana notę 5/10, co oznacza, że zaledwie 30 proc. krytyków oceniło go pozytywnie. Dla tych, którzy zastanawiają się, czy "Pamięć absolutną" A.D. 2012 warto zobaczyć, wybraliśmy najciekawsze opinie na jej temat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Colin Farrell Jessica Biel Bill Nighy Len Wiseman Pamięć absolutna recenzja

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama