"Piła VI" (aka "Saw VI")
Reklama
Australia/Kanada/USA/Wielka Brytania 2009; reżyseria: Kevin Greutert; obsada:Tobin Bell, Shawnee Smith, Costas Mandylor; dystrybucja: Kino Świat; czas: 92 minHistoria zawarta w tej odsłonie kultowego dla niektórych horroru nie powinna być zaskakująca. Znów zobaczymy przerażające pułapki zadające bolesną śmierć uwięzionym w nich przypadkowo wybranym ofiarom. Spotkamy też tajemniczego szaleńca o imeniu Jigsaw, próbującego przekazać ludzkości swe mądrości zabijając przy tym kilkanaście osób na odcinek. Nie powinno również zabraknąć bohatera poświęcającego wszystko, co mu najdroższe aby szczęśliwe lub nieszczęśliwe zakończenie mogło po raz szósty dojść do skutku.

A jednak producenci tego krwawego serialu nie zdradzają sekretów scenariusza, co wiecej, strzegą go z całych sił. Rozpaleni do czerwoności miłośnicy filmu gorączkowo rozpisują się na forach internetowych, tworząc swoje wersje możliwych do ujrzenia wypadków w części szóstej, dopatrując się w poprzednich odcinkach ukrytych szegółów lub tajemniczych podpowiedzi.

Zobacz zapowiedź "Piły VI" >>>

To jest dowód na to, że powstanie siódma, ósma, dziewiąta i szesnasta część tej krwawej sagi. Film jest popularny i zarabia odpowiednią ilość magicznych żetonów do produkcji kolejnych odcinków. Podobnie było z innymi tytułami gatunku: „Piątkiem trzynastego” czy „Koszmarem z ulicy Wiązów” z niezapomnianym szydercą Freddiem Krugerem.Te znakomitości doczekały się około dziesięciu kolejnych odsłon i następne są już w drodze.Na szczęście filmy z serii „Piła” oferują troszkę wiecej niż samo wyrzynanie 426 osób bez jakiegokolwiek celu i sensu, dlatego też trzymajmy kciuki w nadziei, że oprócz hektolitrów krwi, dziesiątków powyrywanych palców, zębów czy paznokci zobaczymy całkiem udany horror/thriller/kryminał nawiązujący do pierwszych dwóch najlepszych części „Piły” i że szczęśliwe zakończenie doprowadzi do powstania „Piły” siódmej.