Ostatnio mogliśmy zobaczyć De Niro w kwietniu tego roku w komedii "Co jest grane". Teraz zagra główną rolę w filmie "Everybody's Fine", który jest nową wersją dramatu "Wszyscy mają się dobrze" w reżyserii Giuseppe Tornatore (1990 r.).

De Niro zagra wdowca, który po śmierci żony nagle orientuje się, że tylko ona łączyła go z ich dziećmi. Chcąc odnowić kontakt z dorosłymi już pociechami, wyrusza, aby je odnaleźć i naprawić relacje. To będzie niespodzianka nie tylko dla nich, ale i dla samego ojca, bo okaże się, że nie wszystko idzie tak dobrze, jak zapewniali. W rolach „dzieci” pojawią się Drew Barrymore, Kate Beckinsale i Sam Rockwell. Scenariuszem i reżyserią filmu zajął się Kirk Jones (reżyser „Niani”).

p

W oryginalnej wersji główny bohater Matteo Scuro (w tej roli Marcello Mastroianni) przemierzał piękne Włochy, w remake'u Jonesa akcja przenosi się na grunt amerykański. Dla Matteo skonfrontowanie tego, o czym dzieci opowiadały w listach, z rzeczywistością doprowadziło do bolesnego uświadomienia sobie bezsensu ojcowskich wyrzeczeń, które nie zapewniły jego dzieciom szczęścia.

Włoski film „Wszyscy mają się dobrze” z muzyką Ennio Morricone został swego czasu świetnie przyjęty i był nominowany do Złotej Palmy. Czy amerykańska przeróbka nie zamieni się w opowieść w wersji light?