Tito i Ruy, dwaj młodzi kubańscy muzycy i przyjaciele od dzieciństwa, od lat mają to samo pragnienie: osiągnąć sławę, a potem wyjechać z Hawany.

Ruy żyje z Caridad i dwójką dzieci. Chociaż wciąż się kochają, wygląda na to, że ich związek zmierza ku końcowi. Caridad jest przede wszystkim kochającą matką, która pragnie spokoju i bezpieczeństwa dla swoich synów. Trudno jej zaakceptować ciągłe próby i występy Ruya, które nie są w stanie utrzymać rodziny. Ruy nie potrafi zrezygnować ze swojej życiowej pasji i wciąż wierzy, że muzyka przyniesie mu sławę.

Drugi z muzyków, Tito, mieszka z babcią, stateczną damą i wielką znawczynią muzyki, która z radością wspiera wnuka w dążeniu do muzycznej kariery.

W czasie próby do pierwszego dużego koncertu, muzycy dowiadują się, że dwójka hiszpańskich producentów muzycznych, Marta i Lorenzo, jest na Kubie i szuka nowych talentów. Tito i Ruy zdają sobie sprawę, że jest to ich życiowa szansa. Postanawiają zrobić wszystko, aby zdobyć upragniony kontrakt i uciec do wolnego świata…