Dziennik Gazeta Prawana logo

Tom Hanks producentem filmu o znanym szpiegu

5 listopada 2007, 23:20
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tom Hanks i Gary Goetzman zostaną producentami filmu szpiegowskiego, którego akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Głównym bohaterem fabuły będzie dezerter wojenny, podwójny zdrajca, złodziej i szantażysta kobiet - legendarny Eddie Chapman.

Prawa do ekranizacji książki Macintyre'a "Agent Zigzag: True Wartime Story of Love and Deception" zakupiła właśnie słynna amerykańska firma New Line Cinema. To właśnie ona poinformowała o tym, że znany w Polsce aktor zostanie współproducentem filmu.

Akcja książki i filmu oparta jest na prawdziwych losach Eddie Chapmana - człowieka, który podczas II wojny światowej został - za sprawą wielu zaskakujących splotów okoliczności - podwójnym agentem, pracującym na rzecz Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Chapman był niezwykle barwną postacią - oprócz szpiegowskiej, ciągnęła się za nim sława uwodziciela, który bezwzględnie wykorzystywał poznane przez siebie kobiety.

W 1966 roku powstał film o jego wojennych przygodach - "Agent o dwóch twarzach". W rolę przestępcy wcielił się wówczas Christopher Plummer.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj