Brytyjska premiera filmu odbędzie się 26 stycznia w centrum londyńskiego West Endu. Jak poinformowali organizatorzy zagranicznej premiery - swoją obecność potwierdził hollywoodzki gwiazdor – Hugh Grant.

Reklama

Na londyńskim seansie mają pojawić się także m.in. gwiazdy cyklu o Harrym Potterze: dwukrotna laureatka Oscara Maggie Smith oraz Julie Walters.

Twórcy filmu także jadą do Londynu, by promować film.

"Sztos 2" to kontynuacja kultowego filmu "Sztos" z 1997 roku, historii krętaczy z lat 70. W drugiej części poznamy nowych bohaterów: Janka, nowego przyjaciela Synka i Królika, oficera SB. Producentem filmu i zarazem odtwórcą głównej roli w "Sztosie 2" jest Cezary Pazura.

Pierwszego >>Sztosa – mówi Cezary Pazura, który podobnie jak w pierwszej części, wcielił się w postać Synka. Towarzyszą mu m.in.: Borys Szyc, Bogusław Linda, Bartłomiej Topa, Jan Nowicki, Mirosław Zbrojewicz i Janusz Józefowicz.

"Sztos 2" będzie wyświetlany w 40 kompleksach kinowych Cineworld w Wielkiej Brytanii, równocześnie w 33 miastach. Jest to zarazem czwarty polski film wprowadzany do powszechnej dystrybucji w Wielkiej Brytanii.

Polska premiera filmu "Sztos 2" już 20 stycznia.