Angelina Jolie została uhonorowana przez hollywoodzkich producentów filmowych (Producers Guild of America). Specjalną nagrodę przyznano jej za poruszenie w filmie "In the Land of Blood and Honey" ważnych kwestii społecznych.
"To niezwykły film, który ukazuje złożoną historię miłosną, strach przed wojną w Bośni i przemoc zwłaszcza wobec kobiet i dzieci" – powiedział w oświadczeniu prezydent Producers Guild of America, Mark Gordon.
"In the Land of Blood and Honey" opowiada historię miłości Serba i muzułmańskiej kobiety przed wybuchem wojny w Bośni, którzy później spotykają się w odmiennych okolicznościach, gdy on jest oficerem, a ona zostaje przez niego zatrzymana. Prywatny pokaz w Bośni w zeszłym tygodniu został przyjęty z entuzjazmem.
Produkcja będzie pokazywana w USA od 23 grudnia w ograniczonym wydaniu, co kwalifikuje ją do możliwości nominacji do Oskara.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PRESTIGEnews
Powiązane