Książna Diana spotykała się z Khanem po rozwodzie z księciem Karolem przez około dwa lata. Podobno brała nawet pod uwagę przejście na islam, żeby go poślubić. Romans zakończył się jednak w 1997 roku. Potem Diana związała się z Dodim Fayedem.

Reklama

Niemiecki reżyser, który międzynarodową sławę zyskał dzięki filmowi o ostatnich dniach Hitlera – "Upadek" – zapowiedział, że obraz "Caught in Flight" będzie opowieścią o miłości "zamkniętej w wieży księżniczki i zwykłego, szarego mężczyzny".

Khan opuścił Wielką Brytanię w 2007 roku i od tamtego czasu nie pokazuje się publicznie. Tylko raz – w 2008 roku – udzielił "Sunday Telegraph" wywiadu na temat swojego związku z Dianą.

Film, do którego zdjęcia zaczną się w przyszłym roku, będzie kręcony w Paryżu, Pakistanie, Angoli i na południu Francji.

To kolejny projekt związany z księżną Dianą. W zeszłym roku ogłoszono, że powstanie ekranizacja napisanej przez ochroniarza Diany książki "Closely Guarded Secret", w którym wystąpić miała Charlize Theron.

Z kolei rolą w filmie o całym życiu Diany, który chciała zrealizować wytwórnia Pathe, zainteresowana była Keira Knightley. W obu przypadkach skończyło się jednak na zapowiedziach, dlatego Jessika Chastain nie może jeszcze być 100 proc. pewna swojej roli. Reżyser właśnie prowadzi rozmowy z inwestorami.