"Szpieg" to wyreżyserowana przez Tomasa Alfredsona ekranizacja bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carre w oscarowej obsadzie. W rolach głównych m.in.: Colin Firth, Gary Oldman, Tom Hardy, John Hurt, Mark Strong i Toby Jones.

Reklama

Twórcy zapowiadają, że przygody Jamesa Bonda przy tym filmie, to... opowieści dla grzecznych dziewczynek.

Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów. George Smiley - agent mający dostęp do najpilniej strzeżonych tajemnic wywiadu, tocząc walkę z czasem rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6 (popularna nazwa, którą określano SIS - Secret Intelligence Service - podczas II wojny światowej; sekcja wywiadu wojskowego nosiła nazwę MI5, w związku z czym SIS ochrzczono, jako MI6).

Światowa premiera "Szpiega" odbyła się 5 września. Film wziął szturmem brytyjski box office i znalazł się na samym szczycie. "Bądź przygotowany na to, że się zatracisz - w każdym znaczeniu tego słowa - w labiryncie podwójnych agentów, zdrady i piekielnie dobrego aktorstwa najlepszej brytyjskiej obsady tego roku" - pisze "Total Film" o filmie "Szpieg".

"Szpieg" w polskich kinach już 25 listopada.