Czarna komedia w udziałem Kate Winslet, Jodie Foster i Christopha Waltza, ekranizacja sztuki "Bóg mordu" Francuzki Yasminy Rezy, opowiada o spotkaniu dwóch małżeństw, których synowie wdali się w bójkę; konfrontacja przerodzi się w otwarty konflikt dorosłych.

Reklama

"Carnage" zaskakuje intensywnością jednej sceny trwającej 90 minut, w jednym miejscu, w mieszkaniu na Brooklynie (faktycznie nakręcono ją w Bry-sur-Marne koło Paryża).

Małżeństwo, rodzina, zaangażowanie, moralność, małe podłości życia małżeńskiego: wycyzelowane dialogi wypełniają tę komedię pełną zwrotów akcji, z kilkoma kulminacjami, w tym sceną wymiotowania Winslet.

PAP/EPA

"Carnage" to pierwszy film fabularny Polańskiego od czasu odzyskania wolności po decyzji Szwajcarii – gdzie przebywał w areszcie domowym w Gstaad – by nie ekstradować go do Stanów Zjednoczonych. Amerykański wymiar sprawiedliwości ściga reżysera w związku ze starym skandalem seksualnym z 1977 roku.

Polański, nagradzany za "Autora widmo" w ubiegłym roku, w którym odnotowano jego powrót na światową scenę filmową, do Wenecji jednak nie przyjedzie. Reżyser porusza się między Francją a Polską – dwoma krajami, które nie stosują ekstradycji swoich obywateli. Reżyser ma podwójne obywatelstwo polsko-francuskie