W trzeciej odsłonie cyklu Autoboty dowiadują się o statku kosmicznym z planety Cybertron, ukrytym na Księżycu i starają się dotrzeć do niego przed Decepticonami. Poznanie jego sekretów może wpłynąć na wynik ostatecznej bitwy pomiędzy Transformersami. W rolach głównych występują Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, John Malkovich, Josh Duhamel, John Turturro i Frances McDormand.W weekend obraz zarobił blisko sto milionów dolarów.

Reklama

Druga najwyżej notowana nowość to "Larry Crowne - Uśmiech losu". Opowieść o dojrzałym mężczyźnie, który postanawia zmienić swoje życie. Pierwszym krokiem jest nadrobienie zaległości w edukacji. Reżyserem jest Tom Hanks, jego też można podziwiać w roli głównej. Partneruje mu Julia Roberts. Na razie romantyczna komedia przyniosła zysk 13 milionów dolarów.

Ostatni debiut top 10 to "Monte Carlo" z wynikiem 7,6 miliona dolarów, gwarantującym piątą pozycję. To opowieść o trzech przyjaciółkach z USA, które spędzają niezbyt ekscytujące wakacje w Paryżu. Dziewczyny postanawiają więc jechać do Monako, gdzie zaczynają udawać damy z wyższych sfer. W postacie koleżanek wcieliły się Selena Gomez, Leighton Meester i Katie Cassidy. Na ekranie podziwiać można także Andie MacDowell i Bretta Cullena.

1. "Transformers 3" - 97, 4 miliona dolarów 2. "Auta 2" - 25,1 miliona dolarów 3. "Bad Teacher" - 14,1 miliona dolarów 4. "Larry Crowne - Uśmiech losu" - 13 milionów dolarów 5. "Monte Carlo" - 7,6 miliona dolarów 6. "Super 8" - 7,5 miliona dolarów 7. "Green Lantern" - 6,3 miliona dolarów 8. "Pan Popper i jego pingwiny" - 5,1 miliona dolarów 9. "Druhny" - 3,5 miliona dolarów 10. "O północy w Paryżu" - 3,4 miliona dolarów