W nowych przygodach Zygzaka McQueena i Złomka, zrealizowanych tym razem w 3D, towarzyszyć im będą nowe postacie, m.in. urodziwa Liliana Lifting.

Reklama

- To typ samochodowej dziewczyny Bonda - wyjaśnia Agnieszka Dygant, która użycza jej głosu.

- Dziewczyna-szpieg, która jest młodym samochodzikiem i dopiero uczy się swego szpiegowskiego fachu. Ale stara się być bardzo dobrą uczennicą.

Aktorka dodała, że temat samochodów jest jej bliski, bo sama uwielbia prowadzić.

- Jak tylko skończyłam 17 lat, zrobiłam prawo jazdy - mówi. - Pierwszym moim samochodem był stary citroen na hydraulicznym zawieszeniu - nazywał się Pallas. Był groteskowy, przerysowany i miał długą buzię, właściwie gębę.

"Auta 2", wyjaśnia Dygant, to film o przyjaźni i o tym, że warto się starać i być lojalnym. - Samochód może być przyjacielem i to nie tylko w filmie - zapewnia gwiazda. - Gdy skądś wracam, i gdy jest to daleka podróż, zawsze na koniec dziękuję mojemu samochodzikowi za to, że się dobrze spisał. Poklepuję go, mam taki odruch, jakby to był ktoś żywy.

Za reżyserię odpowiadają John Lasseter i Brad Lewis. W polskiej wersji językowej usłyszmy ponadto Piotra Adamczyka (Zygzak) i Witolda Pyrkosza (Złomek).