Film będzie adaptacją serii artykułów, "Tales from the Gangster Squad", opublikowanych na łamach "Los Angeles Times". Dziennikarski cykl opisuje historię tajnego oddziału policji, który w latach 40. XX wieku podążał tropem "żydowskiej mafii" oraz stojącego na jej czele Meyera Harrisa Cohena. Cohen rozpoczynał przestępczą karierę jako członek gangu Ala Capone. Po wyjeździe do Los Angeles przestępca zajmował się praniem brudnych pieniędzy, otwierając nocne kluby, kasyna, a także stacje benzynowe, kwiaciarnie i lodziarnie. Cohen trafił do więzienia w roku 1950, skazany za przestępstwa podatkowe.

Reklama

Sean Penn zagra Meyera Harrisa Cohena, Ryan Gosling i Josh Brolin – policjantów, którym udało się złapać gangstera. Za kamerą staje Ruben Fleischer. Autorem scenariusza jest Will Beall. Produkcją zajmą się Dan Lin i Kevin McCormick. Projekt powstaje dla Warner Bros. Zdjęcia rozpoczną się jesienią.

Penn ostatnio wystąpił w dramacie "The Tree of Life", a Gosling w "Blue Valentine", a Brolin w westernie "Prawdziwe męstwo".