Dziennik Gazeta Prawana logo

Gwiazdor "Pulp Fiction" zagra Martina Luthera Kinga

17 kwietnia 2011, 00:50
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Samuel L. Jackson
Samuel L. Jackson/AP
Samuel L. Jackson zadebiutuje na Broadwayu w roli legendarnego działacza na rzecz równouprawnienia.

Aktor wystąpi w sztuce Katori Hall zatytułowanej "The Mountaintop". Dzieło opowiada o wydarzeniach nocy przed tragiczną śmiercią Kinga. Aktywista zginął z rąk terrorysty w Memphis, w stanie Tennessee w 1968 roku. – "The Mountaintop" to wyjątkowe, ambitne dzieło, pełne wzruszeń, humoru i radości – czytamy w opisie projektu. – Z dumą zaprezentujemy broadwayowski debiut Samuela L. Jacksona. Premiera jest zaplanowana na 13 października.

Samuela L. Jacksona mogliśmy ostatni podziwiać w filmie "Policja zastępcza", który zawitał do polskich kin w listopadzie 2010 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło megafon.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj