Rango jest jaszczurką, która ze spokojnego terrarium trafia na pustynię Mojave, gdzie zostaje samozwańczym bohaterem rodem z Dzikiego Zachodu. Jego celem jest odzyskanie znikającej w tajemniczych okolicznościach wody i zdobycie serca pewnej Fasoli. W oryginalnej wersji głosów postaciom użyczyli Johnny Depp, Isla Fisher i Abigail Breslin. W polskiej wersji dźwiękowej mogliśmy usłyszeć Wojciecha Paszkowskiego, Monikę Pikułę i Justynę Bojczuk. Wyreżyserowany przez Gore'a Verbinskiego film zyskał 38 milionów dolarów.

Reklama

Podium uzupełniły dwie inne nowości - "Władcy umysłów" na drugiej pozycji oraz oczko niżej "Beastly". Pierwszy z obrazów powstał na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka. Bohaterem jest obiecujący, acz dość niesforny polityk (Matt Damon), który pewnego dnia, w męskiej toalecie poznaje piękną kobietę (Emily Blunt). Choć widzą się tylko przez kilka minut, David nie może o niej zapomnieć. Przypadkowo spotyka ją ponownie, acz znów tylko na chwilę. Dzieło w reżyserii George'a Nolfiego zarobiło ponad 20 milionów dolarów.

"Beastly" to z kolei współczesna wariacja na temat historii o pięknej i bestii. Akcja rozgrywa się wśród amerykańskich licealistów. Głównym bohaterem jest przystojny chłopak, który, po tym jak wystawia dziewczynę, z którą umówił się na randkę, zostaje przeklęty i zmieniony w postać uosabiającą wszystko, czego nienawidzi. W rolach głównych występują Vanessa Hudgens, Neil Patrick Harris i Mary-Kate Olsen. Produkcja w pierwszy weekend przyniosła dochód nieco ponad 10 miliona dolarów.

1. "Rango" - 38 milionów dolarów 2. "Władcy umysłów" - 20,1 miliona dolarów 3. "Beastly" - 10,1 miliona dolarów 4. "Tydzień bez smyczy" - 9 milionów dolarów 5. "Gnomeo i Julia 3D" - 6,9 miliona dolarów 6. "Tożsamość" - 6,6 miliona dolarów 7. "Jak zostać królem" - 6,5 miliona dolarów 8. "Żona na niby" - 6,5 miliona dolarów 9. "Jestem numerem cztery" - 5,7 miliona dolarów 10. "Justin Bieber: Never Say Never" - 4,3 miliona dolarów