Reklama
To kolejna animowana produkcja z Batmanem i Supermanem w rolach głównych, która ukazuje się w Polsce nakładem firmy Galapagos Films.
Katastrofa statku kosmicznego w centrum Gotham City wprowadza w mieście chaos, kiedy okazuje się, że na jego pokładzie przybyła tajemnicza kobieta o mocach takich samych jakie posiada Superman. Człowiek Ze Stali przybywa z Metropolis by wesprzeć Batmana w walce z – jak się wydaje − nowym wrogiem. Jednak na miejscu odkrywa, że owa kobieta to Kara – jego kuzynka i Kryptonianka. Superman postanawia zaopiekować się nią i wprowadzić w tajniki ziemskiego życia i cywilizacji.
Reklama
Jednak Darkseid – jeden z najbardziej zagorzałych wrogów Człowieka Ze Stali – widzi w przybyciu Kary szansę na pokonanie Supermana raz na zawsze. Udaje mu się przejąć kontrolę nad Kryptonianką i skierować jej moce przeciwko Supermanowi i Batmanowi.
Teraz Człowiek Ze Stali i Rycerz Gotham muszą stanąć do walki, w której stawką jest życie Kary. Czy superbohaterom uda się po raz kolejny ocalić świat?
„Superman/Batman: Apokalipsa” to kolejna po udanym „Superman/Batman: wrogowie publiczni” (na Blu-Ray i DVD wydanym również przez Galapgos Films w styczniu 2010) animowana opowieść o przygodach komiksowych superbohaterów wyprodukowana we współpracy studia Warner Bros. Animation i wydawnictwa DC Comics.