Laureat oprócz statuetki Yacha, otrzymał także 10 tys. zł. W pozostałych kategoriach laureaci otrzymali statuetki Yacha.

Jak poinformowała Anna Koszałka z Fundacji "Bursztynowe Oko" organizującej festiwal, Yacha za najlepszy wideoklip animowany otrzymał teledysk Lao Che "Życie jest jak Tramwaj" w reż. Łukasza Rusinka.

Yacha w kategorii na najbardziej innowacyjny wideoklip otrzymał teledysk Strachy na Lachy - "Żyje w Kraju" w reż. Radka Wysokiego i Piotra "Pitolda" Maciejewskiego.

Wideoklip Trzydwa%UHT do utworu "Lista zakupów na miesiąc" w reż. Tomasza Kozika, Katarzyny Gierszewskiej i Tomasza Bulendy otrzymał Yacha za najlepszy debiut.

W kategorii "Kreacja aktorska" zwyciężył wideoklip Black River "Lucky in Hell", w którym wystąpiła Magdalena Cielecka.

W konkursie teledysków dla dzieci "Mały Jaś" zwyciężyli Justynka i Tomek w piosence "Taniec Połamaniec" w reż. Mariusza Paleja.

O nagrody rywalizowało 30 wideoklipów w pięciu kategoriach. Na festiwal zgłoszono ogółem 251 wideoklipów. Ich przeglądu oraz wyboru dzieł nominowanych do danej kategorii dokonało ośmioosobowe jury, w którym zasiadali m.in. twórcy festiwalu Yach Paszkiewicz i Magda Kunicka-Paszkiewicz, dziennikarze muzyczni Robert Leszczyński, Piotr Metz i Hirek Wrona oraz muzyk i reżyser Łukasz L.U.C. Rostkowski.

Częścią festiwalu były warsztaty, które poprowadził m.in. muzyk i kompozytor Barry Adamson - założyciel i członek zespołu Nick Cave and The Bad Sedes, ale także kompozytor muzyki filmowej, w tym do obrazów Dereka Jarmana, Davida Lyncha, Alison Anders czy Danny'ego Boyle'a.