Marysia Sadowska kręci swój debiutancki film. Wokalistka zajmuje się nie tylko reżyserią, ale jest również autorką scenariusza. Obraz realizowany jest w ramach II edycji Programu "30 minut", wspólnej inicjatywy Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, TVP oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. W głównych rolach wystąpią innymi Anita Jancia-Prokopowicz, Joanna Szczepkowska, Eryk Lubos i Jan Wieczorkowski.

Sadowska opowiada o swoich najbliższych i otaczającym ich świecie. O współczesnym pokoleniu trzydziestolatków, do którego sama należy. Bohaterowie filmu to młodzi ludzie, którzy kochają muzykę i tylko jej w pełni się poświęcają. Boją się dorosnąć.

Reklama

Pewnego dnia trzydziestoletnia wokalistka jazzowa o pseudonimie Muza budzi się rano pod pomnikiem Chopina w Łazienkach. Nie pamięta, skąd się tam wzięła, gdzie zostawiła samochód i gdzie zgubiła klucze od mieszkania. Film jest zapisem jej całodobowej wędrówki przez Warszawę, podczas której kobieta spróbuje znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania.

Bardzo ważnym elementem "Non-stop kolor" jest muzyka - wszystkie piosenki, które usłyszymy w obrazie, są wykonane przez Marysię Sadowską.

Zdjęcia, kręcone m.in. na warszawskiej Pradze i w jednym z muzycznych klubów w centrum stolicy, zakończą się w czwartek 12 lipca. Finalny efekt pracy filmowców prawdopodobnie zobaczymy już we wrześniu - twórcy chcą pokazać swój obraz na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni.