To nie będzie film o zwyczajnej fabule. W filmie o siedmiu krasnoludkach nagle pojawi się Pinokio, który pomoże w obnażaniu fałszu, obłudy i kłamstw, których pełno jest w klasycznych bajkach. Głos dla Pinokio użyczy Michał Koterski, którego partnerką będzie sama Edyta Herbuś. Głos znanej tancerki po filmie "7 krasnoludków. Las to za mało - Historia jeszcze prawdziwsza" będzie się nam kojarzył z Królewną Śnieżką. To jednak nie wszystkie gwiazdy, które pojawią się w filmie.

Bajkowa kraina, którą poznaliśmy w pierwszej części "7 krasnoludków", nie jest już tym samym miejscem. Królewna Śnieżka zamieszkała w zamku i urodziła synka. Krasnoludki opuściły swoją chatkę i rozeszły się po świecie.

Ślisk (Zbigniew Suszyński), królewski sługa, wystawia królewnę Śnieżkę i jej synka na śmiertelne niebezpieczeństwo. W zamku zjawia się Ten Którego Imienia Nikt Nie Pamięta (Szymon Majewski) i oznajmia, że w pierwsze urodziny syna Śnieżki przyjdzie, by go jej odebrać. Jedyną szansą ocalenia maleństwa jest odgadnięcie Imienia Którego Nikt Nie Pamięta. Zrozpaczona Śnieżka szuka pomocy u krasnoludków. Okazuje się, że poza Loczkiem (Jerzy Kryszak), żaden z nich nie mieszka już okolicy.

Czy Loczek odnajdzie swoich przyjaciół przed pierwszymi urodzinami księcia? I czy krasnoludki odgadną, że potwór nazywa się… no właśnie, jak Nazywa się Ten Którego Imienia Nikt Nie Pamięta?

Autorem polskiej wersji językowej filmu jest Jan Wecsile ("Iniemamocni", "Dżungla", "Auta", "7 krasnoludków - Historia prawdziwa").

Premiera filmu przewidziana jest na 15 sierpnia.

Reklama