Zrealizowany w łódzkim Se-ma-forze film lalkowy "Piotruś i wilk" zdobył nie tylko główną nagrodę Festiwalu w Annecy - Kryształ Annecy, ale także Nagrodę Publiczności.To ogromny sukces, bo już samo zakwalifikowanie do konkursu jest dużym osiągnięciem.

Zwycięstwo na tym festiwalu może stać się przepustką do zdobycia Oscara. Tak było w przypadku filmu "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego. W 1981 roku otrzymał on Grand Prix w Annecy, a rok potem wygrał Oscara.

"Piotruś i Wilk" to ekranizacja baletu Sergiusza Prokofiewa. To wspólne, polsko-brytyjskie przedsięwzięcie. Wyreżyserowała go Suzy Templeton. Ale lalki, dekoracje, zdjęcia i postprodukcję cyfrową wykonano w łódzkim Se-ma-forze. Prace nad filmem trwały 8 miesięcy, a ekipa liczyła aż 120 osób.Reklama

Film miał swoją światową premierę 23 września 2006 r w Londynie w Royal Albert Hall z udziałem blisko siedmiotysięcznej widowni. Muzykę na żywo grała orkiestra symfoniczna The Philharmonia Orchestra pod dyrekcją Marka Stephensona.

Polska uroczysta premiera odbyła się 22 kwietnia 2007 r. podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Animacji RE-ANIMACJA w Łodzi z udziałem wielkiej orkiestry symfonicznej Filharmonii im. Artura Rubinsteina. Dyrygował Marcin Wolniewski.

Jeśli ktoś chce obejrzeć film i posłuchać orkiestry to już niedługo może to zrobić w Warszawie. 5 lipca 2007 r na dziedzińcu Zamku Królewskiego będzie on pokazany w ramach obchodów 60-lecia polskiej animacji.