Inne
Reklama
Inne

Film w reżyserii Lasse Hallströma stanowi ekranizację powieści Nicholasa Sparksa.

Bohaterem książki jest młody żołnierz, który podczas pobytu na przepustce zakochuje się w pewnej studentce. Młodzi decydują się na ślub, jednak dzieląca ich odległość i długa rozłąka powoli niszczą ich związek.

W obrazie wystąpili Channing Tatum i Amanda Seyfried. Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez weekend ponad 32 miliony dolarów. W Polsce obraz zadebiutuje 12 lutego.pKolejnym debiutantem tego tygodnia jest thriller "Pozdrowienia z Paryża" z Johnem Travoltą i Jonathanem Rhys Meyersem w rolach głównych. W obrazie zagrała takżeznana polska modelka, Kasia Smutniak. Film w reżyserii Pierre'a Morela przedstawia historię młodego pracownika ambasady w Paryżu, który nawiązuje współpracę z pewnym agentem. Stosując niezbyt dyplomatyczne metody dwaj panowie próbują powstrzymać atak terrorystyczny. Obraz uplasował się na trzeciej pozycji box office z sumą 8 milionów dolarów na koncie.

InneTrzecią i ostatnią nowością zestawienia jest dramat "Szalone serce". Jego bohaterem jest Bad Blake, muzyk country, który nie ma szczęścia w miłości i lubi zaglądać do kieliszka. Jego życie nabiera barw, gdy poznaje pewną interesującą dziennikarkę. Bad staje się też mentorem dla młodego muzyka, Tommy'ego Sweeta. W filmie wystąpili m.in. Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal i Colin Farrell. Przez weekend obraz zarobił prawie 3,5 miliona dolarów i zajął ósmą lokatę notowania.


Oto top 10 amerykańskiego box office:

1. "Wciąż ją kocham" - 32,4 miliona dolarów
2. "Avatar" - 23,6 miliona dolarów
3. "Pozdrowienia z Paryża" - 8,12 miliona dolarów
4. "Edge of Darkness" - 7 milionów dolarów
5. "Dobra wróżka" - 6,5 miliona dolarów
6. "Pewnego razu w Rzymie" - 5,5 miliona dolarów
7. "Księga ocalenia" - 4,83 miliona dolarów
8. "Szalone serce" - 3,65 miliona dolarów
9. "Legion" - 3,4 miliona dolarów
10. "Sherlock Holmes" - 2,63 miliona dolarów