Inne
Reklama

Dzieło powstało na podstawie oryginalnego pomysłu reżysera. Fabuła jest owiana tajemnicą, wiadomo jednak, że akcja obrazu rozgrywa się "wewnątrz architektury umysłu", a film będzie z gatunku science fiction.

"Sądzę, że udało nam się połączyć wiele różnych elementów - zachęca reżyser. - Dorastałem, oglądając filmy o przygodach Jamesa Bonda i inne szpiegowskie produkcje, zachwycając się ich "wędrowniczym" aspektem. Coś takiego właśnie zrobiliśmy w "Inception". Nie chodzi jednak tylko wędrówki geograficzne, ale i w czasie oraz wymiarze. To drogi film, o którym można powiedzieć, że jest czterowymiarowy"

p"Zależało nam na stworzeniu gigantycznej produkcji, światowego hitu z rozmachem - kontynuuje Nolan. - To największa rzecz, w jaką byłem zaangażowany. Większa niż "Mroczny rycerz"".

W rolach głównych wystąpią Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page, Cillian Murphy, Joseph Gordon-Levitt, Michael Caine, Ken Watanabe, Tom Hardy i Tom Berenger. Muzykę do filmu skomponuje Hans Zimmer. Projekt powstaje dla wytwórni Warner Bros.

Premiera planowana jest na lipiec 2010 roku.