Inne
Reklama

Carey Mulligan za rolę w filmie "Była sobie dziewczyna"

24-letnią Brytyjkę mogliśmy oglądać m.in. w "Dumie i uprzedzeniu", gdzie obok Keiry Knightley, Judy Dench i Donalda Sutherlanda wcieliła się w postać Kitty Bennet. Główną rolę w filmie "Była sobie dziewczyna", słodko-gorzkiej historii fascynacji młodej Jenny starszym bon vivantem, docenili nie tylko Brytyjczycy. Aktorkę wyróżniło także jury innych prestiżowych nagród - Złotych Globów - do nagrody w kategorii "najlepsza aktorka dramatyczna".

InneInne
Inne

Nicholas Hoult za rolę w filmie "A Single Man"

W docenionym podczas ostatniego festiwalu filmowego w Wenecji debiucie reżyserskim Toma Forda zagrał 20-letniego studenta Kenny'ego. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z roli 12-letniego Marcusa w jednym ze swoich pierwszych filmów - "Był sobie chłopiec" - gdzie partnerował Hugh Grantowi.

Tahar Rahim za rolę w filmie "Prorok"

W kryminale Jacquesa Audiarda 29-letni francuski aktor zagrał młodszego o dziesięć lat analfabetę, Malika El Djebena, który trafia na sześć lat do więzienia. Młody mężczyzna powoli na nowo buduje codzienność, a przy okazji wzmacnia pozycję w więziennej hierarchii. "Prorok" to drugi film w dorobku Rahima i jego pierwsza ważna rola.Kristen Stewart za rolę w filmie "Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu"

Narzeczonej wampira nie trzeba przedstawiać. Największą popularność 19-letniej Amerykance przyniósł udział w ekranizacjach sagi Stephanie Meyer, ale lista jej ekranowych kreacji jest długa (zagrała m.in. w "Azylu" z Jodie Foster i komediowym "Co jest grane?" z Robertem De Niro). W 2009 roku wystąpiła w drugiej odsłonie "Zmierzchu" oraz produkcji zatytułowanej "Adventureland". Jej ekranowym partnerem był tam ostatni z nominowanych do tytułu wschodzącej gwiazdy ekranu...Reklama

Jesse Eisenberg za rolę w filmie "Adventureland"

Nowojorski aktor w osadzonej pod koniec lat 80. komedii wcielił się w postać Jamesa Brennana, który poświęca wakacje dla pracy zarobkowej. Zarabiając na studia w tytułowym Adventurelandzie, kiczowatym parku rozrywki, nawet nie przypuszcza, że pozna miłość życia (Kristen Stewart).
O tym, kto otrzyma tytuł wschodzącej gwiazdy kina zadecydują w głosowaniu SMS-owym mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Laureata bądź laureatkę poznamy podczas gali rozdania nagród BAFTA, która w tym roku odbędzie się 21 lutego w Londynie.