Inne
Reklama

Abbie Cornish

Inne

28-letnia Australijka z ponad 10-letnim stażem aktorskim. Zaczynała w serialu "Szczury wodne", jej ostatnią kreacją jest rola ukochanej znanego angielskiego poety Johna Keatsa w reżyserowanym przez Jane Campion obrazie "Bright Star" (zadebiutował na zeszłorocznym festiwalu w Cannes).Kristen Stewart

Inne

Największą popularność 19-latce przyniósł udział w ekranizacjach sagi Stephanie Meyer, ale lista jej ekranowych kreacji jest długa, żeby przypomnieć tylko "Azyl" z Jodie Foster i komediowe "Co jest grane?" z Robertem De Niro. W 2009 roku wystąpiła w drugiej odsłonie "Zmierzchu" i produkcji zatytułowanej "Adventureland".Carey Mulligan

Inne

Określana mianem współczesnej Audrey Hepburn to faworytka do tegorocznej nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii "najlepsza aktorka". Kreacją na miarę Oscara okazał się jej występ w opowieści o słodko-gorzkiej fascynacji młodej Jenny starszym bon vivantem - filmie "Była sobie dziewczyna".Amanda Seyfried

Córka podstarzałej hippiski (Meryl Streep) w przepełnionym muzką ABBY musicalu "Mamma Mia!" i najlepsza koleżanka pięknej i krwiożerczej Jennifer (Megan Fox) w "Zabójczym ciele". Ostatnio zagrała ukochaną super przystojnego żołnierza w obrazie o wymownym tytule "Wciąż ją kocham" (od 12 lutego w polskich kinach).

Reklama
InneRebecca Hall

Vicky z Allenowskiego "Vicky Cristina Barcelona". Na polską premierę czekają dwa głośne filmy z udziałem pięknej Angielki: "Dorian Gray" oraz "Bronte", w którym zagrała angielską pisarkę, autorkę "Wichrowych wzgórz" - Emily Bronte.


Czytaj także: Rebecca Hall: "Wszyscy jesteśmy paranoikami" >>

InneMia Wasikowska

Ma 20 lat, urodziła się w Australii, ale ma polskie korzenie. Najbardziej znana jest dzięki roli Sophie w serialu "In Treatment", ale od tego roku nie będzie się o niej mówić inaczej, jak po prostu Alicja z Krainy Czarów Tima Burtona.

InneAnna Kendrick

25-letnia Amerykanka pojawiła się w dwóch ważnych zeszłorocznych premierach - kontynuacji młodzieżowego "Zmierzchu" oraz dramacie "W chmurach". Występ w tym ostatnim być może przyniesie jej Oscara. Rolę wszędobylskiej asystentki głównego bohatera (George Clooney) Akademia Filmowa uznała jedną z pięciu najlepszych drugoplanowych kobiecych kreacji ubiegłego roku.

InneEmma Stone

Gwiazda zeszłorocznego hitu o zombiakach w wesołym miasteczku. W "Zombielandzie" obok Jesse'a Eisenberga i Woody'ego Harrelsona zagrała bezwględną pogromczynię krążących po Ameryce hord żywych trupów.

InneEvan Rachel Wood

Aktorka, tancerka, córka "Zapaśnika" w filmie Darrena Aronofsky'ego, prywatnie dziewczyna Marilyn Mansona, a ostatnio na ekranie, obok Rebeki Hall, jedna z sióstr Bronte.