Dwóch aktorów przejmie obowiązki od Hugh Jackmana, który poprowadził ubiegłoroczną ceremonię. Dla Martina nie będzie to pierwszy występ w roli gospodarza prestiżowego show - komik był odpowiedzialny za sukces imprezy w latach 2001 oraz 2003. Pierwszy z nich przyniósł Martinowi nominację do nagrody Emmy.

Reklama

"Steve wniesie ze sobą doświadczenie - oświadczyli producenci widowiska, Bill Mechanic i Adam Shankman. - Alec będzie zupełnie świeżą osobowością".

"Od naszego pierwszego spotkania Adam i ja wiedzieliśmy, że chcemy położyć szczególny nacisk na warstwę komediową - dodał Mechanic. - Jeśli mamy zbłądzić w jakimś kierunku, to chcemy, aby program, który czasami wydaje się być nudny i przydługawy, wydał się krótszy i zabawny. Uznaliśmy za świetny pomysł wprowadzenie dwóch współgospodarzy, którzy będą w stanie pociągnąć wszystko do przodu".

Alec Baldwin pojawił się na polskich ekranach kin w sierpniu 2009 roku w dramacie "Bez mojej zgody".Steve'a Martina będziemy mogli podziwiać od 14 lutego 2010 roku w komedii romantycznej "To skomplikowane".

82. gala wręczenia Oscarów odbędzie się 7 marca 2010 roku.