Piotr Adamczyk – samochód wyścigowy Zygzak McQueen – nie lubi rozstawać się ze swoimi pojazdami. – Sprzedaż samochodu, który służył wiele lat, jest jakąś rozłąką, jakimś bólem – tłumaczy aktor, który na co dzień używa czerwonego volvo. – Zostawiłem sobie pierwszy samochód, mimo że nikt nim nie jeździ, stoi w garażu – nazywam je Zygzak McQueen.

Witold Pyrkosz, który użycza głosu Złomkowi, dość zdezelowanej ciężarówce holowniczej, porusza się wygodnym samochodem terenowym, następcą licznych aut, za kierownicą których zasiadał w swoim życiu. Przygodę z motoryzacją zaczynał natomiast od trabanta. Z kolei Piotr Fronczewski, w filmie głos postaci zwanej Sean McMission, mówi, że w dzieciństwie marzył o dużej, żółtej ciężarówce.

W tym zdominowanym przez męskich bohaterów świecie są także samochody-kobiety. Agnieszka Dygant wciela się w Lilę Lifting, początkującego szpiega. – Bardzo lubię samochody – nie kryje aktorka. – Im większy, tym lepiej! Jestem jednak zwolenniczką jazdy nieobowiązującej. Nie interesuje mnie ściganie się na światłach. Ale lubię czasami przycisnąć w trasie, najlepiej na kawałku autostrady, a pierwszą jej fascynacją były amerykańskie samochody jeżdżące po Warszawie w latach 50.

Produkcję zrealizowano w technice 3D, ale dla najmłodszych widzów, w każdym kinie, które będzie grało film, będzie dostępna także kopia 2D.