• ~osservator
  (2015-06-02 18:03)
  Świetna podobizna. Nie wiem czy kolor włosów zgadza się z "oryginałem" ale reszta genialna ...
 • ~madame de Pardieu
  (2015-06-03 05:18)
  co ona może wiedzieć???
 • ~grucha
  (2015-06-03 08:05)
  Świetna aktorka. W radiowej Dwójce czytała kiedyś listy Wodzińskiej do Chopina - rewelacja! Nie spodziewałem się, że z czyichś zwykłych listów można zrobić taką perełkę.
 • ~Zorro
  (2015-06-03 06:42)
  W polskim kinie wszystko jest zawsze idealne. Tylko filmów nie da się oglądać. Idę o zakład o każda kwotę że z biegu wyreżyseruje lepiej film niż np. Wajda. Co dziwne w przeszłości powstało parę normalnie wyreżyserowanych filmów jak np Potop, czy Znachor. Obecnie poza kilkoma wyjątkami jak Galerianki, Hadkor Disco, Sala Samobójców, polski reżyser nie potrafi nawet opowiedzieć historii. A co dopiero opowiedzieć historie w sposób ciekawy, zaskakujący, z nieoczywistym przekazem. Np. taki reżyser Idy, nie rozumiał własnego filmu. Nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o czym jest ten film, podczas gdy Ida jest wybitnie o przebaczeniu. Przypadkiem zrobił film z przesłaniem o przebaczeniu, ale nie zrozumiał tego.
 • ~SEW
  (2015-06-03 16:25)
  MSC nie była ładna, ale nowe wcielenie MSC jest zwyczajnie brzydkie...
 • ~pinokio
  (2015-06-16 00:32)
  jak byla piekna to niech przemowi uzasadnienie dlaczego mogla wykladac na sorbonie ,jest tak brzydka,ze nie bedzie rozpraszac stydentow.to slowa przewodniczacego akademii francuskiej
 • ~zbieracz faktow
  (2015-06-11 12:30)
  Maria Curie-Sklodowska pochodzila z rodziny Sklodowskich, ktorzy posiadali majatek rodzinny Sklodow , kolo ktorego znajduje sie wies Lendo Ruskie ("Lendo", to w jezyku staropolskim "Lenno", a Ruskie, bo ta wies zostala dana jako lenno Rosjaninowi, ktory uciekl z carskiej Rosji do bardziej swobodnej dla szlachty Polski). Sasiedzi z tej samej grupy spolecznej zawierali malzenstwa, wiec Maria Curie-Sklodowska - podobnie jak wielki polski matematyk Sierpinski - miala sporo genow rosyjskich. Nie to jest jednak najwazniejsze w tym filmie, tylko to, ze Francuzi - spodziewajac sie rzadow polskich nacjonalistow w Polsce - robia wraz z Polakami polski film patriotyczny. W rzeczywistosci Maria Curie-Sklodowska czula sie bardzo dobrze we Francji, z ktorej nigdy nie wrocila do Polski na stale. Maria Curie-Sklodowska nie byla tez polska patriotyczna cierpietnica, bo po smierci Piotra Curie chetnie I czesto uwodzila Francuzow. W dodatku Maria Curie-Sklodowska byla zauroczona dzielami niejakiego Nietsche, ktory nie widzial dla Polakow miejsca wsrod wymyslonych przez siebie "nadludzi". Dlatego tez osobisci wrogowie Marii Curie-Sklodowskiej starali sie zablokowac powtorne przyznanie jej nagrody Nobla. No a dla zwolennikow Radia Maryja warto tez dodac, ze podczas wakacji na jachcie, ktory plywal sobie po Morzu Srodziemnym, Maria Curie-Sklodowska opalala sie nago ! No a teraz niech ci radiomaryjni troche ochlona z tego szoku, bo I to trzeba stwierdzic, ze bez fachowej pomocy Marii Curie-Sklodowskiej UMCS do dzisiaj mialby poziom nie wyzszy niz tzwn. Wyzsze Szkoly Biznesu masowo zakladane w III RP.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.