• ~Feniks
  (2014-02-07 23:01)
  Dukaczewski agent sowiecki w zgniłym WSI wypełnia jedno z ostatnich polecen: zminimalizować fascynacje Kuklińskim poprzez zdyskredytowanie Kuklińskiego także jako męża, który również zdradzał w życiu prywatnym swoją żonę. Tak działają sowieckie ch...uje z WSI które w Budapeszcie w 1956 wisiały by na latarni.
 • ~Towarzysz
  (2014-02-08 03:15)
  Polacy macie racje zdradzil Towarzyszy z Kraju Rad.
  Takich rzeczy sie nie wybacza.
  Przez niego komunizm Radziecki nie zapanowal w calej Europie.
  A bylo by tak pieknie :(
 • ~patriota
  (2014-02-09 19:02)
  "Jack Strong" – bardzo zaszkodził Rosji.

  Warto przypomnieć, że w czasach zniewalającego nas Układu Warszawskiego wiele głowic konwencjonalnych i co gorsze nuklearnych, obu stron przyszłego konfliktu, były wymierzone w Polskę!
  Pełniąc funkcję zastępcy szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego L. W. P., płk Ryszard Kukliński przekazał NATO, w ciągu dziesięciu lat współpracy, ponad 40 000 stron tajnych dokumentów. Między innymi plany użycia sowieckiej broni nuklearnej, rozmieszczenie na terenie Polski i NRD sowieckiej obrony przeciwlotniczej, lokalizację bunkrów dowódców Układu Warszawskiego, czy dane techniczne najnowocześniejszego wówczas radzieckiego uzbrojenia: czołgu T – 72 i rakiety "Strzała 2".
  W ten sposób – ten polski bohater – bardzo osłabił zniewalający nas Układ Warszawski. Dlatego ci którym popsuł plany, nie mogą mu tego nijak wybaczyć.

  Ci którzy twierdzą, że informacje przekazywane Amerykanom dotyczyły Wojska Polskiego, tym samym osłabiały naszą obronność, nie widzą, lub nie chcą widzieć, że w tamtych czasach nasze wojsko, w sensie decyzyjnym... było polskie tylko z nazwy. Polski dowódca, dowolnego szczebla dowodzenia, nie mógł bez wiedzy sowieckich "doradców" wydać żadnego strategicznego rozkazu.

  Heroiczna, bohaterska postawa płk. Kuklińskiego prawdopodobnie uratowała nasz kraj przed atomową zagładą.
  Dyskusja o tym czy to bohater czy zdrajca, jest bezprzedmiotowa. Pułkownik Ryszard Kukliński nie wziął za przekazywane informacje ani dolara, działając z pobudek czysto ideologicznych. Zaszkodził zdrajcom i kolaborantom tak bardzo, że nawet po jego śmierci nie mogą mu tego darować.
  "Jack Strong" zapłacił za odwagę, swoje poświęcenie dla Ojczyzny, śmiercią jednego syna i zaginięciem drugiego potomka.

  Zdaniem Władimira Bukowskiego płk. Kukliński "działał dla dobra Polski. Ci, którzy twierdzą inaczej, mają nieczyste sumienia; cała ta dyskusja o zdradzie jest pozbawiona treści". Jego zdaniem, w dyskusji, propaganda byłych funkcjonariuszy służb PRL, zastępuje pojęcie reżimu pojęciem kraju. "To, że zdradziłeś, w tym wypadku zbrodniczy, reżim, nie oznacza, że zdradziłeś kraj. Wręcz odwrotnie. Działałeś dla dobra kraju, sprzeciwiając się reżimowi, który mu szkodzi. Ryszard Kukliński więc działał dla dobra Polski. Ci, którzy twierdzą inaczej, mają nieczyste sumienia".

  Jak powiedział jeden z szefów CIA: "Nikt w ciągu ostatnich czterdziestu latach nie zaszkodził komunizmowi bardziej niż ten Polak". I właśnie dlatego jest do dzisiaj przedmiotem nienawiści ludzi o sowieckiej mentalności, którzy oczerniając go usiłują za wszelką cenę bronić swoich haniebnych życiorysów.
 • ~mireczekb
  (2014-02-07 22:53)
  Byłem dziś na tym filmie. Mam wrażenie, że Pasikowski chce wmówić Polakom, że stan wojenny był mniejszym złem. Poza tym - wszystko w zgodzie z prawdą historyczną. Przedstawił Kuklińskiego jako wielkiego bohatera, patriotę ... słusznie ... takim był.
 • ~kapral WP
  (2014-02-08 11:11)
  do Gazdy!
  OJ ZDRADZIŁ,ZDRADZIŁ TYLKO TY GAZDO O TYM JESZCZE NIE WIESZ!
 • ~bazsenik
  (2014-02-08 02:45)
  Film przeciętny. Kino akcji, bajeczka dla dzieci.
 • ~kapral WP
  (2014-02-08 10:58)
  MOGĄ MU NADAĆ POŚMIERTNIE STOPIEŃ MARSZAŁKA POLSKI A DLA
  WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TAK BĘDZIE ZDEKLAROWANYM SZPICLEM
  SZKODNIKIEM POLSKI JAKA ONA W TYM CZASIE BY NIE BYŁA.ZWYKŁY
  DOROBKIEWICZ,KTÓREMU PENSJA PUŁKOWNIKA WP BYŁA ZA MAŁA.
 • ~Matwij Oset
  (2014-02-07 12:43)
  O durni ci Polscy Celebryci ,oj durni.Kogo Wy promujecie? Zdrajce Narodu.Gdyby Amerykanie wykorzystali jego informacje to Polska dawno by była wymazana z map Świata.Mnie ciekawi jaka partia tak Go promuję.? PiS czy P.O.Taka kanalia powinna być zapomniana ,a nie promowana.Fe ,,panowie" ,fe.
 • ~konr1947
  (2014-02-08 08:58)
  Ten film to typowe wciskanie ciemnoty glupim polskim masom kroczacym w zamroczeniu w kierunku przepasci, w ktorej znajdzie sie wkrotce IIIRP. Narod, ktory daje sobie wmowic, ze megalomaski karierowicz bez moralnosci i zdrajca byl narodowym bohaterem nie zasluguje na wlasne panstwo.
 • ~prz
  (2014-02-07 16:29)
  Zdrajca zostanie zdrajcą. Wymazanie takiej winy przez państwo jest niebezpieczne, bo znajdzie się więcej takich w jakimkolwiek okresie. Bohaterem to on może być jedynie tak jak Mickiewiczowski Konrad. Musi ponieść konsekwencje.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.