• ~UFO MARK VII
  (2013-02-10 05:21)
  SCENARIUSZ CENTROLEWACKI SENTYMENTALNY

  "... już nasz umiłowany konwojent Albin Siwiec Kaliszowym zwyczajem siedzi w przedziale kolesiowym III klasy po szczekocińskiej katastrofie, z nieważnym powrotnym biletem PKS do spragnionej pocałunków ziemi kaliskiej, na to konduktor (Durczok) wprawnie dziurkuje bilet pryncypialnym ostrzem krytyki, po czem z energicznym niemym wyrzutem podaje z woleja do Sedesa z Bakelitu, co chciał kiedyś być Talesem z Miłgoraja, ale go zniosło z trasy slalomu niepokoju niemoralnego...
  Na pocieszenie zapatrzona w intelektualną otchłań Sedesa caryca-gołębica-krasawica zdepilowana w głębokim dekolcie-rozkroku wykroczeniu przeciwko... ...ale naprzeciwko teflonowego Otella i wtedy spuszcza niestety tylko wodę święconą do zmywania win ojca i brata i ducha wszelkiego pochwalonego - bo jej majtek we właściwym spuszczalskim fasonie akurat zbrakło, a potem zakrwawiony syn Wodzireja w Tałesie z jedwabnego Rapaportu oferuje uczniom ukośnie napalone tango ci-pa-mięta-w-tę-noc-w-tata-raku w promocji na CD-w-MP3 - "Trzeszczy wszystko dokoła ściany i dach, aż strach! Płoną oczy i skronie, bawi się tłum, par chyba ze sto", a córka Pierwszego Sołtysa tłumaczy się, że-nie-pa-mięta-przez-kogo-mięta (szczegóły podobno na CD), a my zasłuchani w miarowy turkot naszego super-orient-ekspresu siedzimy rozkołysznie znudzeni na walizkach w korytarzu, gapiąc się pożądliwie na ten cotygodniowy prime-time 6-osobowy przedział morderców i na ich duchowego przewodniczącego dyrektora artystycznego... on - uniesiony wysoko przez nieznanych sprawców pegaz w państwowotwórczym szalecie twórczym... ...klapa... ...nic sie nie zdarza... ... napięcie z wolna opada z krajowego 220 na amerykański standard 110... koła turkocą, pociąg przez konwojenta miarowo poganiany gna...
  ... i tylko my ("Płoną oczy i skronie") z nosem rozpłaszczonym na szkle kontraktowym okrągłostołowym okrągłym judaszowym bez klamki (a oczy nasze w słup!) i widzimy jak zwolniony spowolniony ubezwłasnowolniony konwojowany z przeszłości w przyszłość aresztant dyplomowany koronny Szejnfeld z wolna wdzięcząc się z wdzięczności wobec swej niespodziewanej wolności wypowiedzenia po raz drugi raz danego słowa i nasłuchując łaskotu-łoskotu popularności całuje, polizuje, pomidoruje akcentuje magiczne słowo POMIDOR z nosowym zasmarkanym uśmiechem zawodowego cmokiera (sam Michnikowski tego POMIDORA nieodżałowanej pamięci, na zawsze przez Starszych Panów (i Panie też!) utraconego, lepiej by nie zagrał ani nie zaśpiewał!!!) - więc ten Szejnfeld dopieszcza wyrastający nam po raz kolejny, lecz najzupełniej znienacka przed dziobem "Titanica" czubek betonu głowy Aleksandra Kwaśniewskiego utwardzony zakwasem gajowego Bronka Bochenka powszedniego "Mordy Waszej" filipińskiego, z dodatkiem szczypty dziegciu, bigosu pałaszowanego karabelami i kaszubskiej tabaki plus-tus-ko-wej jazdy rowerowej bez kierownika składu-bezładu, ale z naczelnikiem Gadu-Gadu, a my w niemym zachwycie dopływamy bez trzymanki z podWARszawskich Marek do Bufetu obfitej i uroczo roześmianej Bufetowej w otwartych drzwiach tramwaju linii 18 przy Arsenale, traficie bez przewodnika Górskiego - Polska Goła - ale wesoła, upojny zapach bufetowych smakopołyków z gulgotem licznych przełyków was niechybnie naprowadzi, bo oni na to jak na Lato, Boniek dydy z ustami Grodzkimi jak malina, ukraina, tu się wygina ryj Stalina, Gowina, utarta koleina Argentyna - jakaż finezja - urlop Tunezja -emerytura karykatura - każdego członka tej zgrai poprzecina lokomotywa Tuwima w siódmym wagonie von Paulinów pod Stalinogrodem, same grubasy..."

  i tak dalej!
 • ~Wredny_Hipolit
  (2013-02-10 22:06)
  To już nie Małgośka, tylko Małgorzata ?
  Cóż to śię stało ?
  Moda się zmieniła ?

  A już czekałem na nowe filmy Andrzejka Wajdy i Wojtusia Marczewskiego...
 • ~odyn
  (2013-02-10 12:14)
  ciekawe czy lubi jazde na dwa baty ? a może Gang Bang ?
 • ~chrześcijanin
  (2013-02-10 13:58)
  Niszczycie morale społeczne, a potem dziwicie się, że tyle przemocy przedmiotowego traktowania ciała ludzkiego. Bez nawrócenia nie ma ratunku dla tego świata.
 • ~No jake nie nz zamowienie
  (2013-02-10 14:04)
  napewno nie Palikoto bo on za krotki ale ze na zamowienie to nampewno
 • ~smoliwąs
  (2013-02-10 14:25)
  Elektorat palikmiota wyje :) Po wyborach trzeba będzie zmieniać tapicerkę w Sejmie :)
 • ~awa
  (2013-02-10 15:31)
  Nie ma pożydku z tych pasożyd...
 • ~stary telewidz
  (2013-02-10 15:47)
  Redaktorze, klaszczą bo tak wypada, kurtuazyjnie. Więc nie wpadajmy w zachwyt, że klaskali, i nie jest to powód do powiadamiania nas wszystkich. Liczą się nagrody, a nie brawa.
 • ~Szaser
  (2013-02-10 07:46)
  Dlaczego Szumowska nie srobi filmu o ciezko pracujacych zakonnicach z dziecmi,niedoleznymi i obloznie chorymi? To nie jest goracy temat przeciez.Wsrod homoseksualistow na festiwalach gdzie ta opcja seksualna to zdecydowana wiekszosc nie milalaby czego szukac.A o to jej przeciez chodzi .Biedna kobieta.Wystarczy poczytac biografie i to jakie miala dziecinstwo.
 • ~georg
  (2013-02-11 07:24)
  Pięciu papieży Renesansu było albo biseksualni albo homoseksualni.Juliusz III miał obsesję na punkcie swego pupila Prevostina Kiedy kardynałowie pytali co widzi w tym chłopcu,odpowiadał cynicznie,,A cóż takiego zobaczyliście we mnie,by uczynić mnie papieżem? Temat w Kościele zawsze aktualny.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.