• ~cd
  (2012-09-27 21:20)
  jAKI JEŁOP CENZURUJE WYPOWIADANĄ PRAWDĘ?
 • ~ooparty jeszcze bardziej
  (2012-09-28 09:05)
  Pasik i reszta rodzinki wyraźnie chce abyśmy podzielili losy Kananejczyków. To wam drugi raz nie przejdzie. Lepiej zaciągnięcie się do waszej armii i walczcie na BW.
 • ~henry
  (2012-09-28 19:20)
  PO-lska ,,kultura" jak PO-lskie media..

  E.Sądej/Nasz Dziennik
  Farage pyta o wolność mediów w Polsce


  Share on emailShare on facebookShare on twitterShare on facebook_like
  Piątek, 28 września 2012 (14:40)
  Drogie Koleżanki i Koledzy,  Pragnę mocno zaprotestować przeciwko dyskryminacyjnemu i represyjnemu traktowaniu TV Trwam przez polski rząd oraz wyrazić moje pełne poparcie dla o. Tadeusza Rydzyka i jego walki o wolność mediów w Polsce.  Decyzja o wykluczeniu TV Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - pomimo wielomilionowej widowni, wieloletniego doświadczenia oraz znakomitej kondycji finansowej - powoduje powstanie istotnych pytań o generalnie wolność mediów w Polsce.  TV Trwam prezentuje konsekwentną wizję konserwatywną, opozycyjną do programu obecnego rządu Platformy Obywatelskiej. Zważywszy, że nowi członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostali wybrani przez rządzące partie, wyraźnie widzimy polityczny kontekst dyskryminacyjnego traktowania TV Trwam.  Grupa Europy Wolności i Demokracji była zawsze i konsekwentnie za wolnością słowa i wolnością mediów. W czerwcu 2012 r. europoseł Zbigniew Ziobro (EWD) zorganizował wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim w sprawie dyskryminacji TV Trwam przez rząd, by wyrazić rosnące zaniepokojenie polityką obecnego rządu w odniesieniu do niezależnych mediów.  Do tej pory ponad 2 miliony osób podpisało petycję przeciwko rządowym próbom ograniczenia działalności TV Trwam. W tę sobotę tysiące ludzi będzie maszerować ulicami Warszawy w poparciu dla TV Trwam i przeciwko naruszaniu wolności słowa w Polsce.  Wierzę, że demonstrujący usłyszą przesłanie, które niniejszym do Państwa kieruję i w którym chciałbym ich zachęcić do walki o wolność słowa i demokracji w Polsce.  Apeluję do wszystkich pozostałych grup politycznych w Parlamencie Europejskim o podpisanie niniejszego listu i przyłączenie się do mojego apelu do polskiego rządu o przywrócenie wolności mediów i zaprzestanie dyskryminacji mediów katolickich w Polsce. Niezależnie od tego, czy podzielamy poglądy o. Rydzyka i katolickiej TV Trwam, obecna sytuacja mediów w Polsce niewątpliwie nie spełnia uznanych, demokratycznych standardów i powinna być przedmiotem troski wszystkich z nas.  Z poważaniem

  Nigel Farage
 • ~fixs
  (2012-09-28 19:29)
  Ślub Olka Kwaśniewskiego


  (foto. GP)
  Marek Siwiec bawiący się w kościelnych ławach telefonem, by zrelacjonować ślub Oli Kwaśniewskiej na Twitterze przywodzi na myśl resocjalizowanego bolszewika Miszkę Zubowa z „Zapisków oficera Armii Czerwonej”, który po śniadaniu odśpiewał „Międzynarodówkę” i „Ojcze nasz”. Ale zachwyty nad ślubem to część operacji, której celem jest powrót Aleksandra Kwaśniewskiego na scenę polityczną, gdy zużyje się Donald Tusk.

  Już w parę dni po ślubie do kiosków trafił dwutygodnik „Viva” z ekskluzywnymi zdjęciami z kościoła. Cena przystępna dla przeciętnej gospodyni – 2,99 zł. Kto sprawił taką przyjemność rodzinie Kwaśniewskich?

  Ślub za 2,99 zł

  „Vivę” wydaje Edipresse Polska, której prezesem jest Zbigniew Napierała. Za Gierka był on dyrektorem programowym ośrodka TVP w Poznaniu. Za Jaruzelskiego – dyrektorem generalnym i wydawcą TVP2, a potem korespondentem TVP w imperialistycznym Londynie. Był też dyrektorem festiwalu w Opolu, gdzie wsławił się pilnowaniem artystów, by nie łamali zaleceń cenzury. Jak wspominał Andrzej Rosiewicz, z jego piosenki „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny” kazał mu usunąć wers „gdyby w kuchni ktoś przy dziecku mówił po niemiecku”.

  Za czasów prezydentury Kwaśniewskiego „Viva” przebijała wszystkich w lizusostwie wobec władzy, publikując dziesiątki zdjęć Jolanty Kwaśniewskiej. Na jej okładce w 2005 r. ukazało się zdjęcie pokazujące Kwaśniewskich wystylizowanych na parę królewską.
 • ~Polak
  (2012-10-06 18:17)
  a skąd Pasikowski wie.że to polscy chłopi zamordowali Żydów ? Facet brnie w oszustwie pomieszanym z kłamstwami i geszeftem.
 • ~amazonka
  (2012-10-02 15:34)
  To będzie świetny film, ale nie historyczny tylko thriller psychologiczny!
 • ~pytek
  (2012-10-02 16:26)
  Ale przez kogo jest to mocno oczekiwana produkcja? Przez gazete wyborczom? Dołożą za 1 zł do wydania poniedziałkowego?
 • ~sPiSek
  (2012-10-03 17:18)
  To kogo po wojnie skazano na śmierć,
  przypadkowych Polaków?
 • ~budowniczy
  (2012-10-04 06:30)
  Musiala byc spora stodola.
 • ~abdul
  (2012-09-28 13:16)
  a
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.