"War Machine" ma być satyrą opowiadającą o kulisach wojny w Afganistanie i jej kosztach. Głównym bohaterem historii jest amerykański wojskowy, generał Stanley McChrystal, którego życie opisał w swojej bestsellerowej książce "The Operators: The Wild And Terrifying Inside Story Of America's War In Afghanistan" dziennikarz Michael Hastings.

Wojskowy przeszedł do historii jako jeden z twórców "strategii działania wojsk amerykańskich sporządzonej w celu skutecznej walki z terroryzmem" po tragicznych wydarzeniach z 11 września. Głośno było również o ostrym wywiadzie, jakiego udzielił magazynowi "Rolling Stone", po którym został odwołany ze swego stanowiska.

W roli głównej występuje Brad Pitt. W obsadzie znaleźli się również Topher Grace, Scoot McNairy, Emory Cohen, John Magaro, Anthony Michael Hall i Anthony Hayes.

Brad Pitt nie tylko gra głównego bohatera, ale także zajmuje się produkcją z ramienia swojej firmy Plan B. Projekt w reżyserii Davida Michôda ("Rover", "Królestwo zwierząt") powstaje dla serwisu Netlix.