Reklama

Brad Pitt ponownie wcieli się w postać byłego śledczego ONZ, Gerry'ego Lane'a. – Mamy bardzo wiele pomysłów na to jak rozwinąć ten temat. Mamy mnóstwo informacji, chcemy się dowiedzieć jak działają zombie. Teraz chcemy przekopać się przez to jak najlepiej i zobaczymy, co nam z tego wyjdzie? – mówi Pitt o kontynuacji. Pierwsza wersję scenariusza napisał Steven Knight (autor thrillera "Locke") i – jak zdradził – "zaczął od początku". Nie wiadomo, co dokładnie to oznacza. Być może "World War Z 2" będzie powrotem do pierwowzoru literackiego pióra Maksa Brooksa.

Teraz na tekście Knighta pracuje Brytyjczyk Dennis Kelly. Wiadomo już jednak, że sequela nie wyreżyseruje Juan Antonio Bayona, który zrezygnował z tej pracy ze względu na inne zobowiązania (nie może się zająć projektem "World War Z 2", ponieważ musi jeszcze dokończyć film "A Monster Calls" z Felicity Jones, Liamem Neesonem i Sigourney Weaver).

Pierwsza część "World War Z" w reżyserii Marca Fostera przyniosła 540 mln dolarów zysku i stała się najbardziej dochodowym filmem w karierze Brada Pitta. Nowa odsłona wojny z zombie wejdzie na ekrany 9 czerwca 2017 i o względy widzów będzie rywalizować m.in. z kolejną "Fantastyczną czwórką". Zdjęcia do "World War Z 2" mają ruszyć w październiku.