Po ataku hackerów i groźbach z ich strony, wytwórnia postanowiła zrezygnować z kinowej premiery planowanej na 25 grudnia, a następnie zapowiedziała, że komedia nie ukaże się także na DVD ani nie pojawi się w opcji VOD.

Reklama

Decyzja ta spotkała się z powszechną krytyką. Swą dezaprobatę wyrazili producent i reżyser Judd Apatow, gospodarz jednego z najpopularniejszych telewizyjnych show Jimmy Kimmel, komik Steve Carell, gwiazdor George Clooney, a nawet prezydent Barack Obama, który uznał posunięcie studia z błąd.

Skłoniło to decydentów z koncernu, by jeszcze przemyśleć sprawę. Jak podaje prawnik Sony, David Boies, premiera filmu zostaje jedynie opóźniona. – Obraz będzie dystrybuowany – zapewnia. – W jakiej formie, nikt jeszcze nie wie. Jedną z opcji jest podobno opublikowanie "Wywiadu ze Słońcem Narodu" na YouTube.

W komedii James Franco i Seth Rogen grają bohaterów, którzy zamierzają zabić Kim Dzong Una. Za reżyserię odpowiadają Evan Goldberg i Rogen. Przypomnijmy, że podejrzewa się, że za atakiem hackerskim stoi Korea Północna.