Reżyser zajęty jest obecnie przy swoich najnowszych projektach "Exodus: Gods and Kings" oraz "The Martian", ale znalazł czas na kolejną produkcję. Scenariusz do "Blade Runner 2" jest już bowiem gotowy. – To świetny tekst – wyjawił Ridley Scott. – Oczywiście zakłada obecność Harrisona (Forda – przyp. red.), który mimo wielu wypadków przetrwał tyle lat – dodał reżyser.

Ridley Scott oświadczył również, że stanie za kamerą kontynuacji "Łowcy androidów" po zakończeniu zdjęć do "The Martian". Oznacza to, że nie będzie miał czasu na realizację sequela "Prometeusza", którego premierę zaplanowano na 4 marca 2016 roku.

Prace nad drugą częścią kultowej produkcji science fiction, której podstawą była powieść Philipa K. Dicka, trwają od dłuższego czasu. Pierwszą wersję nowego scenariusza napisał Hampton Fancher, który współpracował również przy fabule pierwszego dzieła. Rok temu do zespołu dołączył Michael Green. Akcja nowego filmu ma rozgrywać się wiele dekad po wydarzeniach przedstawionych w legendarnym już obrazie.